Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wytrącanie czerwonego koloru
Cytat:Wysłane przez bastet_rz
Czytaj dokładnie zanim bedziesz udzielał komukolwie jeszcze porad. Tam pisze jasno :"Pozatym wini wyszło extra wytrawne bo Baling był na poziomie odrobine więcej :) niż 3,5, czyli po skorygowaniu cukru nie ma" odejmując tolerancje na alkohol i inne niecukry od poziomu balinga wino ma góra 1% cukru. Pozatym poziom cukru nie ma nic wspólnego z wytracaniem garbnika bo to mnie interesuje, a jeśli chciałem zrobic wino pół słodkie to akurat te 3,5% mnie satysfakcjonują.

No wiec ja przeczytałem dokładnie i nie rozumiem Cie bastet_rz. Wino było extra wytrawne bo Balling był 3,5?. A w smaku tez było wytrawne? Tak się składa, że nie wszystkie poprawki się w czambuł odejmuje od pomiaru. Poprawkę na alkohol się dodaje do wyniku pomiaru końcowego. Nawet gdyby Twoje wino było bez dodatku wody i miało najwyżej 10% alkoholu to i tak orientacyjny poziom cukru wynosiłby ok. 2,5 Blg czyli ponad 25 g cukru na litr - takiego wina z pewnością extra wytrawnym nazwać nie mozna.

Co do barwnika, to po prostu jest go bardzo duzo. Klarowanie białkiem jajka może pomóc- tzn pomoże szybciej ściagnąc ten nadmiar barwnika wraz z garbnikami jednak. Tak więc jesli wino jest dość mocno garbnikowe to możesz spróbowac tego białka - jesli garbnikow ma jednak mało to moze trzeba by ich dodac, np. przez uzycie chipsów dębowych - a dopiero później zastosowac białko.
Pozdrowienia

Wiadomości w tym wątku
wytrącanie czerwonego koloru - przez bastet_rz - 26-03-2005, 20:07
[Bez nazwy] - przez veeh - 27-03-2005, 10:54
[Bez nazwy] - przez MSZ - 27-03-2005, 12:16
[Bez nazwy] - przez bastet_rz - 27-03-2005, 12:37
[Bez nazwy] - przez deg - 28-03-2005, 21:23
[Bez nazwy] - przez bastet_rz - 29-03-2005, 09:53
[Bez nazwy] - przez DarekRz - 29-03-2005, 10:21

Skocz do: