Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prasa oddziałowa
Kubson, zdawaj relację co i jak.

No i ile kasy przelać ?
Odpowiedz
Dzisiaj już tak dobrze nie było. Tłok mi się blokuje w koszu. Zauważam pewne rzeczy które bym zmienił. Trochę mnie dziś ta praska zdenerwowała. Nic jutro zrobię worki z pieluch i na nowo zacznę wyciskać.
Odpowiedz
Mi się tez nie spieszy ,wiśnie wyciskam dopiero po kilkutygodniowej fermentacji,a jeszcze nie fermentują bo ich nie mam,na razie.
Odpowiedz
Jeśli mogę, chciałabym zaklepać prasę na połowę /koniec przyszłego tygodnia (czwartek, piątek). Mam nadzieję, że jeszcze działa :-)

Krzychu, napisz coś więcej, bo ostatnie Twoje relacje były mało zachęcające. No i koniecznie zrób rozliczenie.

Pozdrawiam
Hanka
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Han_ka

Krzychu, napisz coś więcej, bo ostatnie Twoje relacje były mało zachęcające. No i koniecznie zrób rozliczenie.

Pozdrawiam
Hanka

No właśnie
Odpowiedz
No to jeszcze raz ręka do góry kto chce do praski się dorzucić? Koszt jest taki 550+58. Jestem cały czas z Robciem w kontakcie. Praska się nie rozleci tak od razu...nawet jak ja mocniej przycisnę ;) Kurcze te wiśnie wszystkim wyjdą razem. Haniu, ile masz do wyciśnięcia?
Odpowiedz
Ja się dokładam.
Odpowiedz
Ja się dokładam :brawo:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kubson
Haniu, ile masz do wyciśnięcia?

W tej chwili od tygodnia fermentuje mi ok. 30 l (objętościowo) wiśni (w tym oczywiście większość jest w formie płynnej). Ponieważ są z pestkami, to nie chcę ich trzymać za długo, zwłaszcza, że 4.08 wyjeżdżamy na wakacje. Dlatego myślałam o oddzieleniu miazgi w połowie następnego tygodnia (między najbliższą środą a sobotą - wsio ryba, kiedy dokładnie).

Oczywiście zrzucam się na praskę.

Nie wiem, jak będzie z Jurdziem, bo on chyba sobie coś własnym sposobem skonstruował (o ile dobrze doczytałam na forum).

Pozdrawiam
Hanka
Odpowiedz
Witam
po małych perturbacjach z oddziałowym forum i możliwością pisania, jest już ok.
Zatem spieszę pochwalić się zmodyfikowaną praską, którą nabyłem od "ropcia". Niestety tłok w jego prasce mimo, że wmocniony nie wytrzymał prasowania jabłek u Macieja w Buku. Pękł i rozjechał się.:(
Postanowiłem zmodyfikować-przerobić tłoczysko. Kupiłem parę rzeczy, co nieco dałem do obróbki , Maciej "plecionka" nabył łożysko samonastawne i poskładałem wszystko do kupy:). Teraz wygląda to TAK. Nowy tłok ma przejść testy u Macieja na jabłkach.
Powiększone zostały też szczeliny w koszu między listwami,- wykonanie Macieja - pod działaniem soków tak się prężyły, że tłok się blokował jak na H7.
Maciej jak tam testy :diabelek::tuptup:

pozdrawiam

Skocz do: