Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkursowy Puchar Polski
Konkursów nam przybywa. Każdy oddział przy okazji swojego zlotu coś tam ocenia, przyznaje nagrody. Wydaje mi się ze czasami nie pozostaje prawie żaden ślad po tych najlepszych naszych domowych artystach. Jest fotorelacja, dyplomy ale potem zapominamy co było najlepsze i kto się czym popisał
Co myślicie by konkursy odbywały się na zasadach pucharowych. Tak jak nasz Małysz skacze w sezonie i zbiera punkciki do Kryształowej Kuli tak niech odbywają się nasze forumowe konkursy. Gdyby przyjąć ze takich spotkań jest kilkanaście w roku w całej Polsce to jest miejsce i czas do współzawodnictwa. Oczywiście musiało by mieć to jakieś ramy i regulamin. Jeśli pomysł by chwycił można by mu nadać rangę konkursu SWiMP i odpowiednio przyozdobić go nagrodami.
Odpowiedz
Pomysł zacny ,ale trzeba go zrealizować ,ponieważ podobnych inicjatyw było kilka i wszystkie się rozwiały.
Krzysiek jak to widzisz? Co na to zarząd?
Odpowiedz
Pomysłów na forum bywało wiele i wiele czeka na realizacje. To tylko moja propozycja. Diabeł tkwi w szczegółach. Te jeszcze chce dopracować. Chodzi tu o wymyślenie takiej formy konkursów by były zaakceptowane przez wszystkie oddziały. Bez tego nic nie zrobimy. Jak Puchar to wszystkich miastach ;) A w praktyce może to tak wyglądać. Odział wlkp wysyła np swoją reprezentacje (indywidualnie, drużynowo) nalewek na konkurs do Warszawy. Zdobywa tam punkty do klasyfikacji rocznej. Wyniki ze poszczególnych zlotów są umieszczane na forum. Formuła tej zabawy musi być jednak bardziej formalna by miało to sens. Dla finalistów medale na piersi i nagrody :D
Odpowiedz
można wstępnie przyjąć, że regionalne konkursy wyłaniają zwycięzców w poszczególnych kategoriach - wino gronowe, owocowe, miody pitne i nalewki - następnie z wyłonionych liderów tworzy się delegacje, które oczekują na ogólnopolskie "igrzyska" w swych kategoriach.
ogólnopolskie konkursy mogłyby odbywać się w IVQ - roczne i starsze produkty -, "młode" niedojrzałe raczej nie.:) Natomiast regionalne konkursy (eliminacje) mogłyby odbywać się praktycznie cały rok.
Do tego trzeba by dopasować regulamin, puntację i kryteria oceny, może z istniejących?
Odpowiedz
Wg mnie pomysł jest bardzo dobry, ale rację ma Kubson, pisząc, że diabeł tkwi w szczegółach. Jak spieprzymy coś na początku, to naprawić będzie trudno. Jeśli np. będzie zbyt dużo pucharowych konkursów i zbyt szczegółowy podział na kategorie konkursowe, to będą problemy z "obsadą" ilościową, zarówno w ludziach, jak w trunkach. Jak regulamin będzie zbyt skomplikowany, to ludzie oleją konkursy, jak zbyt prosty - wcześniej czy później zrobi się bordello.
Kilka rzeczy, które nasuwają mi się na gorąco:
- konkursy pucharowe muszą odbywać się na stałych, cyklicznych imprezach stowarzyszeniowych;
- kategoria konkursowe muszą być jednak dość ogólne i pojemne, na każdym zlocie musiały by się odbywać konkursy we wszystkich kategoriach (to może być poważna przeszkoda);
- można by zrobić puchar indywidualny i drużynowy (oddziałami).
Odpowiedz
Ja mam jedną wątpliwość:
- (w kategorii nalewek) przeciętny użytkownik forum robiąc coś wg. przepisu robi 1 litr nalewki. Na konkurs trzeba wysłać co najmniej 0,5 jak nie 0,7. W takim razie na ile konkursów można się pokusić??? Można ponowić, mrozić owoce, kolejne nastawy, ale przy nalewkach nieprzeciętnych robionych przez rok na przykład, lub robionych przez dokładanie składników kiedy pojawią się w sprzedaży.

Chodzi mi dokładnie o to, że taki system konkursowy jak mówi Kubson czyli wysyłanie nalewki na wiele konkursów i zbieranie punkcików, może odsiać chętnych do osób robiących wysoko %-centowe nalewy "przemysłowo". Im więcej nalewki się zrobi, tym można ją wysłać na więcej konkursów i zdobyć więcej punktów.

Chyba, że ja to źle rozumiem.
Odpowiedz
Z ilością 0.7 to lekka przesada. Dwie buteleczki po 0,2l mogą załatwić w zupełności sprawę jednego konkursu. Dla mnie ważne było to współzawodnictwo o prymat w rankingach i możliwość śledzenia tego w okresie roku czy dłuższym.
Odpowiedz
Powracając do wątku po dłuższym zastanowieniu można by nadać temu temat rankingu i w zamkniętym wątku spisywać wina i nalewki wysyłane do konkursów na poszczególnych zlotach, które zajęły jakieś miejsce celem wybrania najlepszych trunków i oddzielnie klasyfikacja ludzi najchętniej wysyłających i zdobywających najlepsze noty.

Rok się zbliża ku końcowi, od przyszłego było by to miłą odmianą :podstep:

Skocz do: