Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Butelki po szampanie + korki
Witam.
Przypasowały mi butelki po szampanie (może lepiej winie musującym :) ) np. igristoje (czy jakoś tak siępiszę). Można gdzieś owe butelki kupić wraz z tymi korkami? Bo na allegro lub w sklepach jakoś nei mogłem tego znaleźć. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek info proszę o kontakt.

pozdrawiam rafał
Odpowiedz
Jeśli chodzi o butelki to najlepiej dogadać się z kimś, kto ma jakąś restaurację lub coś podobnego, żeby Ci zostawiał.
Jeśli bardzo chcesz kupić to EURO-WIN ma butelki do szampana po 2,20 zł/szt. Są tam też korki do szampana razem z koszyczkami pakowane po 20 szt. w cenie 12 zł/komplet.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kwiatek
Jeśli bardzo chcesz kupić to EURO-WIN ma butelki do szampana po 2,20 zł/szt. Są tam też korki do szampana razem z koszyczkami pakowane po 20 szt. w cenie 12 zł/komplet.

Albo za dodatkowe 2,20 lub 3,30 możesz kupić razem z zawartością (igristoje) ;)
Odpowiedz
Poczekaj do Sylwestra . Po 24 nazbierasz kilka przyczep :diabelek:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Earl Grey

Albo za dodatkowe 2,20 lub 3,30 możesz kupić razem z zawartością (igristoje) ;)

to chyba będzie najlepszy pomysł:)
Odpowiedz
to chyba będzie najlepszy pomysł:) [/quote]

Będziesz musiał to wypić :polewam:
TEQUILA ma rację, a teraz w knajpach same wesela, więc odwiedź którąś z nich w niedzielę i sobie uzbierasz gratisowo:1miejsce:
Odpowiedz
wie ktoś czy te korki nadają się do butelek po winie ???

coś niegdyś czytałem na forum że trzymano wino w butelkach z tymi korkami i zaletą ich jest łatwość zamykania koszyczek nie pozwala na wyciskanie korka a wino można leżakować tyle lat ile się chce.

Tylko czy to prawda. ???

będę wdzięczny za oświecenie mojej napalonej i ciemnej duszy. :)
Odpowiedz
(21-01-2010, 00:49)fakir napisał(a): a wino można leżakować tyle lat ile się chce.

Tylko czy to prawda. ???

Prawda

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Korki te są z plastiku. Nie przepuszczają całkowicie powietrza a wyczytałem że jest to nie dobre dla winka które długo leżakuje bo wino się utlenia.

1.Czy ktoś może mi to wyjaśnić co to znaczy że się utleni jaki jest tego sktek.?

2.Czy jest to w ogóle prawdą.?
Odpowiedz
(23-01-2010, 21:30)fakir napisał(a): Korki te są z plastiku. Nie przepuszczają całkowicie powietrza a wyczytałem że jest to nie dobre dla winka które długo leżakuje bo wino się utlenia.

1.Czy ktoś może mi to wyjaśnić co to znaczy że się utleni jaki jest tego sktek.?

2.Czy jest to w ogóle prawdą.?
Jak masz korek z plastiku to nie dochodzi do wymiany gazów/wnikania powietrza = brak utleniania.
Odpowiedz
Niech nikt się nie denerwuje.:) Jeszcze jedno pytanie odnośnie tematu. Wyjdzie że jestem jakiś niekumaty ale prosto pytam:
Czyli winko się nie utlenia. Więc czy jest to coś złego czy nic mu to nie robi i może sobie leżeć w tej butelce tak zamknięte nawet 20 lat.??
Odpowiedz
Może. Inna kwestia co z tego będzie po 20 latach. Z reguły wina im starsze tym lepsze (dotyczy to ciężkich taninowych i mocnych win):
"Lwia część win przeznaczonych do spożycia osiąga pełny zakres dojrzałości po upływie 3, 4 lat. Wina po tym okresie najzwyczajniej tracą na jakości. "

A tutaj masz cały artykuł: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?pid=0#pid0
Odpowiedz
no i to jest odpowiedź na wiele pytań które mnie nurtowały..:D

dzięki lucjan23
Odpowiedz
Co do butelek najlepiej uderzyć do jakiejś pobliskiej winiarni i umówić się na odbiór :spoko:
Co do korków, to wolę tradycyjne, nawet, a właściwie tym bardziej w szampanie - najlepiej go wypić do 3-4 lat.
Odpowiedz
Jeśli ktoś potrzebuje takich butelek to właśnie mam ich dość sporo, czyste, bez etykietek, jak nowe ;) Cena promocyjna, proszę o ewentualny kontakt.

Skocz do: