Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak poprawić wiśniowe
Witam :) mam zapytanie ?????? nastawiłem wino wiśniowe
PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU :ksiazka::ksiazka::wykrzyknik:
8kg wiśni
4 litry wody
4 kg cukru
drożdże fermivin+ pożywka
to jest nastaw na 15 L wina

jestem początkujący w tych sprawach więc wlałem cały ten syrop na raz do baniaka :):):):) wyczytałęm że może nie ruszyć ale ryszyło i to pięknie. nie miałem urządzenia do pomiaru BLG przy nastawieniu więc nie wiem jakie było, kiedy udało mi się zdobyć aerometr okazało się że piątego dnia podczas fermentacji w miazdze BLG jest tak wysokie że brakuje skali :P:P:P:Pa winko strasznie mocne w smaku będę jutro miazgę oddzielał od moszczu więc moje pytanie. Czy mogę dolewać wody bez cukru tak aby uzyskać BLG na pożądany poziom ??? i czy nie zepsuje to nastawu oraz czy takie swobodne operacje na winie są dozwolone :):):):) :D:ksiazka::wykrzyknik: i co ważne czy ja je wogóle popsułem czy tylko się martwię na zapas :placze:
Odpowiedz
Jeżeli fermentacja przebiega prawidłowo, to Blg po czasie spadnie samoczynnie. Nie dolewaj tylko wody,chyba że dodasz jeszcze owoców,np. czarnej porzeczki dla wzmocnienia smaku.
Nie napisałeś kiedy nastawiłeś wino.

Pozdrawiam Edek:)
Odpowiedz
Wino nastawiłem 12.07 czyli we wtorek
Odpowiedz
Za dużo cukru. Nie będzie z tego nic jeśli nie zwiększysz nastawu . Dokup wiśni, zafermentuj w miazdze bez dodatku cukru i dodawaj stopniowo ten pierwszy nastaw. Kolejne porcje po odfermentowaniu cukru do zera.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Pakos Ty nic nie kombinuj...bo nic nie wymyślisz, TEQUILA dobrze Ci radzi!;)

Pozdrawiam Bogdan
Odpowiedz
tak więc zrobie :) tak będzie najlepiej. Dzięki za pomoc, cały problem polega na tym że mam tylko jeden balon 15l i nie bardzo mam możliwości na gromadzenie następnych. Pozdrawiam

Skocz do: