Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie dot. czeremchy
Dosładzanie , a słodkość, to nie to samo.

Edek
Odpowiedz
Odświeżam. A jaki poziom cukru uważasz za optymalny dla czeremchy?
Odpowiedz
Pora rozejrzeć się już za czeremchą. Miektóre drzewka są obsypane czarnymi i słodkimi owocami.
Odpowiedz
Nie śpieszmy się ze zbiorami, kilka dni dłużej na drzewie a smak całkiem inny/lepszy ;)
Odpowiedz
W Poznaniu czeremcha ma jeszcze wiele do dojrzałości. Ja planuję zbiory na początku września.
Odpowiedz
Zależy od stanowiska i odmiany. Ja pierwszą zbierałem w końcu czerwca ale to pewnie jakiś ogrodowy mutant.
Odpowiedz
Ciekawe, bo ja sądzę, że nie wcześniej niż połowa wrześnie. Z reguły te najsłodsze i najbardziej dojrzałe są atakowane przez osy.
Odpowiedz
Z drzewka które rośnie najbliżej mnie i które widzę codziennie chodząc z psem, zniknęło już 3/4 owoców. Sprawcami są ptaki. Z racji bezdeszczowej pogody pewnie. Nie padało miesiąc. Rok temu zbierałem z tego drzewa we wrześniu.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
U mnie dojrzałość zależy od drzewa. NA tych gdzie owoce są czarne, sprawdzałem smak. Ciągle bardzo gorzkie. Nie wiem czy to dlatego, że nie padało czy kwestia kolejnych tygodni.
Odpowiedz
Na Rugii czeremcha jeszcze czerwona, ale planuję zbiory i tutaj.
:D
Odpowiedz
U mnie owoce słodkie i osy się za nie zabrały, ale bardzo ich mało. Nie wiem czy ptaki, czy nieurodzaj :(
Odpowiedz
Dzisiaj wybrałem się na czeremchę. Totalna kicha. Owocow strasznie mało. Taki rok tego roku.
Odpowiedz
Witam, u mnie owocu dużo, czarny - ale słodkość :( trzeba poczekać.
Odpowiedz
Tasmol zajrzyj w okolice WPN jest sporo.
Odpowiedz
W okolicy gdzie zbierałem owoców masa ale tylko jeden na 10 krzaczków z owocami akceptowalnymi smakowo.

Co ciekawe przy wyciskaniu soku po fermentacji w miazdze okazało się że jest dużo nie za bardzo dojrzałych owoców.
Jak dodawałem pekto i drożdże to wszystkie wyglądały na czarne. Nie wiem czy za wcześnie zerwałem czy co?
A jak to u was jest bo u mnie część krzaków już bez owoców i z opadającymi liśćmi , część z owocami dojrzałymi a część jeszcze z czerwonymi.

Skocz do: