Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmierzanie odpowiedniej dawki
Witam !
Macie jakieś sprawdzone pomysły jak domowym sposobem odmierzyc np 2ml pektopolu czy np 3g pożywki ?
Odpowiedz
kupic wage...
Odpowiedz
Ja jednak poczekam może ktoś był tak pomsyłowy i ma jakies sposoby...
Odpowiedz
uzyc strzykawki....
Odpowiedz
Myślałem nad tym ale pozostaje jeszcze co zrobić z sypkimi środkami ?
Odpowiedz
w browamatorze sa miarki do kupienia za kilka zl....

ja jednak proponowalbym kupic wage....np allegro
Odpowiedz
1 gram piro zajmuje 0,8 ml / cm3. Bardzo łatwo odmierzyć jego ilość przesypując go do strzykawki z igłą (igła spelnia funkcję korka :spoko:

"na oko" trzeba odjąć pojemność zwężenia pomiedzy dnem strzykawki a igłą.

Można też poszukać małej menzurki z naniesioną skalą (apteki, allegro)

Była odpowiedź - teraz moje pytanie :big:

Czy ktoś wie jaki jest przelicznik dla sypkich środków ochrony roślin??

Czyli np ile cm3 zajmuje jeden gram miedzianu??
Odpowiedz
Takie pytanie do kolegów posiadających dokładną wagę: ile waży przeciętna szczypta pirosiarczynu?
Odpowiedz
Michał he szczypta pirosiarczynu  może waga pokaże lecz moje wino z wiśni  pro ostro już potraktrowałem czyli 2g na 6l dwa takie szczały a ono nadal pracuje he Huh
Odpowiedz
Dziwne. A ile wskazuje Twoja waga kiedy wsypiesz na nią przeciętną szczyptę piro?
Odpowiedz
(12-02-2006, 13:58)dezaprobator napisał(a): Ja jednak poczekam może ktoś był tak pomsyłowy i ma jakies sposoby...

Hmmm, ja jednak upierał bym się przy wadze, to koszt około 10 złotych, a przydaje się w domu do różnych pomiarów :D.
Lech
Odpowiedz
@lech.kuba, moja "elektroniczna waga jubilerska" wydaje się kiepsko mierzyć w zakresie małych pomiarów. Pisałem o tym tutaj. Może sprawdziłbyś czy Twoja waga wykazuje podobne zachowanie?

Wracając do tematu: ja do odmierzania piro używam strzykawki.
Odpowiedz
Czyli strzykawka najpewniejsza :) Ale uściślijmy, 0.8 czy 0,7 na podziałce to gram? Ja stosuję przelicznik 0,7 na podziałce.
Odpowiedz
Waga elektroniczna to grosze. Nie kombinujcie więc bez potrzeby.
Każdy przelicznik (tutaj z gr. na ml.) musi nieść błędy. O czym tu się dyskutuje?
Dałem, chyba 8 lat temu, 14 zł. plus koszty przesyłki za prostą wagę elektroniczną i nie ma problemów do dziś. O czym więc dyskusja?
Jeśli producent ingredientu podaje ml (zwykle płyny) to strzykawka, a jak g (zwykle ciało stałe - proszek) to waga. I tyle w temacie.
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Tak jak Heniu wiele lat temu wydałem ok 20 zł i nie bawię się w strzykawki. Waga przydaje się nie tylko na potrzeby hobby:)
Krzysztof

Stacja meteo na Winnicy Świętne
Po zbanowaniu proszę koniecznie o wyrejestrowanie mnie z forum. 
Odpowiedz
(30-12-2017, 17:13)TomSki napisał(a): Czyli strzykawka najpewniejsza ............
Nie, najpewniejsza jest dobra waga, może być nawet szalkowa.
Ale to moje zdanie.
Odpowiedz
(30-12-2017, 16:31)witas napisał(a): @lech.kuba, moja "elektroniczna waga jubilerska" wydaje się kiepsko mierzyć w zakresie małych pomiarów. Pisałem o tym tutaj. Może sprawdziłbyś czy Twoja waga wykazuje podobne zachowanie?

Wracając do tematu: ja do odmierzania piro używam strzykawki.

Hmm, może miałeś pecha, ja mam taką wagę jubilerską z tolerancja +-0,01g i jak dotąd sprawuje się prawidłowo (sprawdzałem wielokrotnie, mając ograniczona wiarę w chińszczyznę:D).
Więc w dalszym ciągu wiara w wagę (moją) istnieje we mnie :chytry: , i polecam taki zakup, bo cóż to jest 10 PLN, raptem 4 kiepskie piwa :D.
Lech
Odpowiedz
Witek, to nie pech. Waga z jednym miejscem po przecinku, nie jest po prostu, tak dokładna. Do małych pomiarów, warto używać wagi z dwoma miejscami po przecinku. Ponadto, ja mam mały odważnik 5g i co jakiś czas testuję poprawność działania: https://photos.google.com/share/AF1QipNZ...FNVUZnUVZ3
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Kiedyś ktoś tutaj polecał ważyć monety. Ich wagi można sprawdzić na stronie NBP i jak kiedyś sprawdzałem to moja waga wskazywała różnice rzędu +- 0,02g.
Mam taką wagę jak w poście wyżej Maćka. Maks 200g, dokładność 0,01g. 15 zł na Allegro.
Odpowiedz
(02-01-2018, 10:36)maciek19660714 napisał(a): Witek, to nie pech. Waga z jednym miejscem po przecinku, nie jest po prostu, tak dokładna. Do małych pomiarów, warto używać wagi z dwoma miejscami po przecinku. Ponadto, ja mam mały odważnik 5g i co jakiś czas testuję poprawność działania: https://photos.google.com/share/AF1QipNZ...FNVUZnUVZ3

Witam, potwierdzam wypowiedź kolegi, posiadam taką samą wagę i sprawdzam jej dokładność na monecie 1zł, póki co sprawdza się.

Pozdrawiam
Hubert
Odpowiedz
Moja szalkowa jest dokładna, a najmniejszy odważnik to 0,050g.
To mi całkowicie wystarcza.

Skocz do: