Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mieszadło pneumatyczne
Ostatnio stanąłem przed problemem wymieszania suszu kwiatów czarnego bzu. Moj plan był chytry i przebiegły jak ja. Na początek wsypałem do balona susz i skorki od cytryny, potem zalałem je woda z cukrem w nadziei że się ładnie wymiesza. Jednak czarny bez był bardziej :chytry: niż ja i po tej operacji suchutki pływał po powierzchni. Ponieważ balon mój ma bardzo cienkie ścianki balem mieszać się go badylem, bo naczytałem się jak gąsiory pękają podczas mieszania.

Poszedłem wiec po rozum do głowy i jako przyszły inżynier wymyśliłem pneumatyczny mieszalnik wina. Składa się on jedynie z rurki do zlewania wina i silnych płuc. Doskonale sprawdza się nie tylko z winem z suszonego czarnego bzu, ale również z rodzynkowym. Gdy użyjemy dostatecznie twardego wężyka, będzie możliwe sterowanie strumieniem sprężonego powietrza przez co uzyskamy lepsze wymieszanie.

Niestety urzadzenie te posiada jedna wade, nie można go stoswać w przypadku gdy balon jest zapełniony powyżej 90%. Przekroczenie tej wartości może spowodować wylanie się mieszaniny poza balon.

Poniżej zamieszczam schemat połączeń urządzenia
[Obrazek: Picture%20030.jpg]

PS. Moj sposob na mieszanie wina tak rozsmieszyl Veeha ze kulal sie po podlodze, dla tego nie ma zdjecia efektu koncowego :(
Moje spojrzenie na wino: https://www.szumiglowa.pl/
Odpowiedz
To potrafi tak zaabsorbować że pare razy zdarzyły mi sie ciemności przed oczami. :diabelek: Nie ma to jak porządna hiperwentylacja. ;) ;)
Odpowiedz
Ja tej metody uzywam od wielu lat. Jestes mi wiec winien flaszke za uzywanie mojego patentu.:big:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Pigwa
Ja tej metody uzywam od wielu lat. Jestes mi wiec winien flaszke za uzywanie mojego patentu.:big:

A wcale ze nie korzystam z twojego patentu poniewaz ja używam drugiej strony wężyka, przez co sam proces jest bardziej efektywny :glupek::jezor::helo: a to juz jest moj patent numer 37097165287217510-92852a
Moje spojrzenie na wino: https://www.szumiglowa.pl/
Odpowiedz
z tą rurą w twarzy wyglądasz jak własny avatar .... celowo to zrobiłeś :D??

Skocz do: