Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dodawanie octu winnego do alkoholi
Czy ktoś przećwiczył dodawanie octu do alkoholi a pytam po takim doświadczeniu.

Robiłem taki mix z aronii , tarniny, zióła, i nie mogłem zrównoważyć tego alkoholu - mimo kombinacji coś mu zawsze brakowało.
Wreszcie wpadłem na pomysł że on ma chyba pH za mało kwasowe i dodałem octu winnego i jest to "10" . Wszystko trafione. Smak stał się ten co szukałem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam
To raczej dość ryzykowne, prawie jak spacer po polu minowym, może lepiej dodać kwasku cytrynowego lub soku z cytryny można też kwasu winnego.
A ocet pozostawić do zastosowań kulinarnych.
Normy dość rygorystycznie podchodzą do ilości kwasu octowego w winach i pewnie nie bez przyczyny.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dlugo tego specjalu nie trzymaj. Wypij do ostatniej kropli, jak ci smakuje, ale chrzanem to raczej nie doprawiaj, choc bardzo zdrowy.
Odpowiedz
Jasne trzeba było użyć kwasku cytrynowego ale się "zapętliłem" i wzrok padł na ocet który stał w pobliżu . Robiłem 40 % więc nic mu się nie stanie.

Bawiłem się chrzanem ale w winie jest nietrwały i przechodzi w gorycz.

pozdrowienia

Maciej
Odpowiedz
Robiłeś 40% wino ??? Czy może coś źle odczytałam?
Odpowiedz
40% alkohol nie wino - 8 litrów było się nad czym zastanawiać bo szkoda było to zepsuć. Porywająca intelektualna rozrywka przy szumie w głowie od częstych prób .
Tyle lat zmarnowałem na oglądanie sie za dziewczynami aż wreszcie znalazłem Philosopher Stone - niech młodzież wyciągnie z tego właściwe wnioski

Pozdrawiam
Odpowiedz
Temat w forum nalewki ...
Reynevan trochę namieszał.
Po raz kolejny namawiamy Szanownego Kolegę kryma do zauczestniczenia w zlocie i pokazania efektów swoich intrygujących eksperymentów.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Oleńka i Maciuś
Reynevan trochę namieszał.
Po raz kolejny namawiamy Szanownego Kolegę kryma do zauczestniczenia w zlocie i pokazania efektów swoich intrygujących eksperymentów.

Moze sie skusze na maly kieliszeczek, byle nie bylo w tym acetonu.:diabelek:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Oleńka i Maciuś
[...]
Przeniosłem do Doprawiania win, ale też nie jestem przekonany czy dobrze... :niewiem:

Jeszcze trochę i trzeba będzie utworzyć nowe subforum "Kryma" :diabelek:

Krzysztof
Odpowiedz
Dziękuję za zaproszenie i to się stanie tylko jeszcze chwilkę muszę popracować a potem jestem wolny . ( 4 m-ce) Mam kilka pomysłów na spotkanie.

W tej chwili mam założone ok 70 litrów wina w 12 "kawałkach" .
Każda butla trenuje inny wariant.

Intryguje mnie cała ta sprawa dlaczego te wina z ziołami nie chorują bo ostatnio zrobiłem wino z suszonych jabłek i też zalałem ziołami ale po tygodniu zaczęł mi się pokazywać lekki nalot chyba pleśni. Zdławiłem "bunt" dodając aloes . I wróciło wszystko do normy. W tej zalewie pierwotnej nie było pokrzywy . Czy ona może jest powodem że wina mogę robić bez rurek.
Jest to dla mnie intrygujące i trzeba nad tym poracować

pozdrawiam

Maciej
Odpowiedz
Przeczytałem ostatniego posta dwukrotnie i nie bardzo cokolwiek pojmuje. Skrzych musisz zakładać to nowe podforum to jedyne wyjście.
Wojtek
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kryma
Czy ktoś przećwiczył dodawanie octu do alkoholi [...]
Taaak... Acetobactery przećwiczyły ten temat doskonale...
Kwasowość lotna, a szczególnie sztych octowy, uważany jest za wadę wina. Proces winifikacji powinien przebiegać tak, aby tą że kwasowość lotną zminimalizować, ale Ty, widzę, masz na to zgoła odmienny pogląd :eyes:
Odpowiedz
Pozdrawiam greg_x

Masz rację tylko to nie dotyczyło wina ale alkoholu 40 % i tu w pewnych zestawach smakowych sam nie wiem dlaczego dodanie trochę octu winnego dało mi ten smak który szukalem a lepszy byłby kwasek cytrynowy który tutaj mi doradzono.

Maciej

Skocz do: