Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie kupić czosnek niedźwiedzi?
#26
Jak będziemy zrywać rośliny chronione ,to niedługo nie będzie czosnku niedźwiedziego i wielu innych. Osobiście uważam takie postępowanie za zbrodnię" przeciwko ludzkości "

Czosnek niedźwiedzi na stanowiskach naturalnych jest chroniony,ale kupisz go i wiele innych ciekawych roślin np u Łukasza Łuczaja ,bardzo interesujący człowiek poczytajcie a sami się przekonacie.
http://www.luczaj.com/
Odpowiedz
#27
Cytat:Wysłane przez small
Ostatni czas na zbieranie w ogrodzie - na pewno nie nad rzekami (nie tylko górskimi, lubi stanowiska nad rzekami poza górami także na Dolnym Śląsku) gdyż jest jak nadmienialiśmy chroniony. :)

No a jak ktoś ma rzekę górską na swojej "działce", to co?:)

Można wszak mieć i kawałek łęgu nad rzeczką...
Odpowiedz
#28
Jednakowoż to stanowisko naturalne a nie grządka w ogródku ,nie prawdaż
Odpowiedz
#29
Cytat:Wysłane przez small
Podyskutować na temat realności ochrony naszej przyrody to można wieczorem przy nalewce, ale to jest Forum :diabelek: i tu mamy oficjalne wypowiedzi :rotfl:


Nic dodać nic ująć.


Zatem w tym wątku dyskutujmy o tincturach z czosnku niedźwiedziego*.

* w domyśle: pozyskiwanego z własnych upraw
Odpowiedz
#30
Dokładnie - ma się grunt - ale nie rośliny chronione - stosowne rozporządzenia regulują sprawy ochrony gatunkowej. Łęg nad rzeczką łęgiem ma pozostać, zwłaszcza gdy rośnie tam czosnek niedźwiedzi. Znaczy to, że użytkowanie nie było już od dawna zmieniane, a łęgów mamy coraz mniej ...
Jeśli do kogoś (nie mam PT Forumowiczów na myśli - wszak są światłymi obywatelami) nie przemawiają przepisy (co może być całkiem zrozumiałe w dobie knotów ustawowych) to pozostaje się odwołać do zdrowego rozsądku i poczucia odpowiedzialności za przyrodę. Gatunki chronione są dobrem nas wszystkich. Trochę podróżowałem i stwierdzam że u nas jest ich jeszcze całkiem sporo. To od nas zależy jak dużo ich pozostanie. Tyle dywagacji na temat zasadności zrywania na stanowiskach naturalnych. Tu jest Forum winne. Od dyskusji o przepisach są inne miejsca. Można np. kandydować na posła aby coś zmienić :rotfl:
Czosnek - jak śpiewał znany jeden - "Let it grow..."
Odpowiedz
#31
Znam miejsca w Bieszczadach,gdzie czosnku niedźwiedziego rosną ogromne ilości,lecz jest rozjeżdżany i rozdeptywany przez drwali ścinających drzewa...W takim wypadku się zastanawiam,czy nie lepiej trochę pozyskać i mieć dla zdrowotności,niż ma być i tak rozjechany.Co ciekawe od wielu lat prowadzona jest tam ścinka drzew,mimo że to park krajobrazowy i otulina parku narodowego...
Odpowiedz
#32
Witam!

Na stornie www.czosnek.rox.pl Można znaleźć wiele informacji na temat czosnku. Gdzie kupić nasiona, cebulki itd. Wiele potraw z użyciem tej rosliny.

Zapraszam
Odpowiedz
#33
czosnek niedźwiedzi jest dostępny w stałej ofercie u Skworca :)

http://www.allegro.pl/item1080737070_czo...dawcy.html
Skocz do: