Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POMOCY - MOŻE DOPRAWIĆ?
Jakies 2 m-ce temu nastawiłem winko na winogronach. Po pierwszej degustacji okazało się, ża za bardzo rozwodniłem moszcz. Postanowiłem zatem dodac jakiegos soku. Wybrałem sok wieloowocowy zagęszczony z Hortexu.
Wczoraj próbowałem wina. I co się okazało? Sok nadał mu smak taniego bełta.
Ostrzegam i błagam - nie róbcie tego nigdy z tym sokiem.

Potrzebuję pomocy. Może by tak doprawic jakimis ziołami to wino na vormutha??

Można to zrobic jeszcze teraz??
Odpowiedz
Pomocy panowie i panie - pomocy!!!!!
Odpowiedz
HEHE pomóc Ci nie moge za bardzo chyba że takie cos cie zadowoli
na 10 litrów
15 ziarenek pieprzu
1,5 łyżeczki:
- Tymianku
- Imbiru
- Gałki muszkatołowej
Są to przyprawy do ryżowego ale bardzo dobre efekty daje ( nie wiem jak w innym)

Ale bardzo dziękuje za ostrzeżenie bo mam podobny problem przeliczyłem sie na winogronach i kombinuje co teraz zrobic więc już wiem że soku ne dodawac:D
Odpowiedz
Dzięki
Soku może i dodac, ale na pewno nie wieloowocowego
Odpowiedz
Tu już w 100 miejscach stoi jak statuja, że z wodą ostrożnie, szczególnie w gronowych - za wodę Admini i Moderatorzy wyrzucają z gronowych do "win z winogron w typie owocowych". I nie bez powodu.
Odpowiedz
tak tak wiem o tym ale to było moje pierwsze gronowe i tak jak do wszystkich dodałem wody:( potem nastawiłem drugie ale juz bez wody bo byłem mądrzejszy :D i efekt jest szalony ten smak same plusy a nawet kwasne nie jest. Teraz uz wiem że gronowe to bez wody ale mądry polak po szkodzie
Odpowiedz
Takoż i ja po raz pierwszy w życiu robiłem gronowe. Następnym razem nie dodam wody.
Dzięki za rady.

Skocz do: