Forum Domowych Winiarzy
Nie zalogowany [Zaloguj - Zarejestruj]
Pokaż koniec

Wersja do druku  
 Strony:  1  2
Autor: Temat: Jak toksyczny jest pirosiarczyn sodu? PILNE!
Gandalf
Konsultant

Zarejestrowano: 4-7-2006
Miasto: Piaseczno k Warszawy

Nastrój: ..W Kraju Kwitnącej Wiśni...

[*] wysłano w 22-12-2006 o godz. 15:53

Milbas ma rację, zgoda. Post mój jest ogólnej natury - co rocznie mamy ileś wypadków:

że "ktoś tam spożył czego nie powinien" et. etc..Dotyczy to :1) środków ochrony roślin; 2) środki do mycia etc -zawier. podchloryny,nadtlenki, WYBIelacze wszelkiej masci ,rodzajów i ... ceny;; etc.etc, 2)Rożne tam impregnaty, pasty, proszki do czyszczenia itd itd, 3) dodatki do"Rewelacyjnych" klejów do ..glazury..itp.itp;4)"nowe" "środki budowlane"......ITD...
NIE posązdzam nikogo dorosłego mającego dzieci, aby przechowywał to nie w oryginalnych opakowaniach - nikt nie trzyma pirosiarczynu.. obok cukru,itd...etc.
Co do etykiet: NALEZY CZYTAC co się bierze DO CZEGO - (ale ja mam nawyki z Apteki i nie tylko...) - kwa, chodzi mi o ogólną zasadę: "ZANIM PODASZ - SPRAWDż!!!"( choremu, starszemu, dziecku)- to ma być NAWYK, lub ...odruch, nie jest winien Copytco, pomylili się inni dorośli, szkoda się stała, ale idzie ku dobremu...
Zbieranie wylanego mleka, że winna etykieta - to guzik prawda, być może Mariusz nie możliwosci w Browamatorze zmieniać etykiet---to nie o to chodzi, nie musi ich zmieniać, bo takie dostaje....tego nie wiem,... zasada j.w- CZYTAJ!!!! itd..obowiązuje Dowód? - na recepcie jest jak byk: Rp=recipe=wydaj; ale...zastanów się mimo pieczątki , adresu i numeru statystycznego "lekarza"!!!.....I o to chodzi..NIEZALEZNIE
od wszelakich przepisów, co jak ma wygladąć, czy jak ma być "opakowane "obowiazują zasady j.w....
Ps: jak czytam o myciu balonów NAOH!!!..brrrrrr!!!
No ,rozpisałem się, ale przecież mam BHP III stopnia ważne dożywotnio,"90% wypadków bierze się z ludzkiej głupoty- (czytaj: z przemęczenia,nieuwagi,rutyny,młodości,pośpiechu,"na cyku", radości, i czego dusza zapragnie...)
ale.. Pozdrawiam serdecznie,gandi..:spoko:

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika
Copytco
Młodszy winiarczyk
**

Zarejestrowano: 6-3-2006
Miasto: Szczecin

[*] wysłano w 22-12-2006 o godz. 15:59

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją chciałbym przekazać w miarę na bieżąco co dzieje się z moją wnuczką. Otóż na szczęście nie doszło do perforacji ani przełyku ani żołądka. Jednak oparzenia tych organów spowodowały, iż przed godziną zrobiono małej coś co nazywa się "wejście centralne" czy jakoś podobnie i będzie karmiona pozajelitowo do czasu regeneracji uszkodzonych tkanek. To prawda, że najgorsze już minęło, ale ja ciągle boję się, że mogą być jakieś późniejsze komplikacje. Oby tak nie było. Na razie zapewniłem dziecku najlepszych specjalistów do opieki i konsultacji i z nadzieją czekam na wszelkie wieści.
Jedno wiem już teraz i chciałbym uczulić na to wszystkich użytkowników forum: To nieprawda, że substancje chemiczne używane przy produkcji żywności są nieszkodliwe. Są i to bardzo. Wszystko zależy od stężenia i innych nieprzewidzianych czynników. Bądźcie z tym ostrożni i czerwonym markerem namalujcie na etykietach trupie czaszki, aby ostrzegały z daleka każdego, kto chciałby po nie sięgnąć.
Gandalf
Konsultant

[*] wysłano w 22-12-2006 o godz. 16:12

Cieszę się Copytco... U mnie NAOH wołami stoi markerem...pod kluczem....
Ale nie mam malych dzieci, za to mlodzież w szkole..
Pozdrawiam.
PS: Reynevan, popieram..

DarekM
Winiarz

Zarejestrowano: 22-9-2006
Miasto: Wrocław

Nastrój: Nieuchwytny

[*] wysłano w 22-12-2006 o godz. 21:44

Wczoraj kiedy próbowałem znaleźć coś sensownego odnośnie niniejszego problemu natknąłem się na materiały dot. popularnego w napojach, gumie do żucia, dietetycznych jogurtach, dżemach - ASPARTAMU, służącego także jako bezpośredni słodzik do kawy, herbaty.

Okazuje się, że aspartam oprócz dwóch niewinnych aminokwasów, zawiera METANOL, który w wątrobie metabolizowany jest do formaldehydu, formaliny - silnie toksycznej substancji służącej m.in. do balsamowania zwłok. Stężenie alkoholu metylowego we krwi też znacznie wzrasta (już po małej dawce aspartamu).
U osób regularnie stosujących dietę light występuje chroniczne zatrucie formaliną.

Skutki to rak mózgu, zmiany w zachowaniu (niekontrolowana agresja, stany lękowe), zaburzenia seksualne.
ASPARTAM TO NEUROTOKSYNA.

Poza tym aspartam powoduje odkładanie tkanki tłuszczowej gł. w biodrach i na udach. Wzmaga apetyt.
Odstawienie aspartamu powoduje gwałtowną utratę wagi ciała.

Lekarze sami nie wiedza co czynią polecając go osobom chorym na cukrzycę.

Wyniki badań i testów nie pozostawiają wątpliwości co do tego, iż aspartam to trujące świństwo o szerokim spektrum szkodliwości.

Trwa jednak zmowa milczenia zakneblowana miliardami dolarów ociekających zdrowiem ludzi.

A napisałem powyższe przede wszystkim w tym celu, aby błąkające się po mieszkaniach urocze opakowania ze słodzikami przenieść poza zasięg dzieci, najlepiej spuścić w WC.

pozdrawiam
darek
Gandalf
Konsultant

[*] wysłano w 22-12-2006 o godz. 23:30

Witam, podejrzewałem słodzenie aspartamem niktórych produktow, np podłego piwa,ale na forum wyprowadzono mnie z błędu,:producent obowiązany jest podać, czym "słodzi", sprawdzę symbol i podam (nie znam na pamięć kilkuset dodatków typu" E-xxx", mam do tego tabelę).........
Popularny słodzik dla cukrzyków (diabetyków) asprtamu nie zawiera...
Pozdro:)
Edit:Aby nie robić "burzy" wyjaśniam ,:Aspartam - "substancja słodząca" ma symbol: E-951 wg dawnych norm tzw EWG być może obecnie UE ,( może ktoś ma tabełe aktualną?)
Moja pochodzi z kalendarza chemicznego dla studentow wydz. chemicznych.....

Gandalf
Konsultant

[*] wysłano w 24-12-2006 o godz. 13:14

Zbigniew, wysłałem Ci PW; Jezeli ktoś ma do Copytco konakt - prosimy o wiadomość...
Ps: Co słychac u wnuczki...:)
Pozdrawiam:)

Eswemenasja
Winiarz

Zarejestrowano: 29-5-2004
Miasto: Zduńska Wola

Nastrój: gg:7592661

[*] wysłano w 30-12-2006 o godz. 13:47

Jezeli juz jest stabilnie to jedynym skutkiem dlugoterminowym moga byc zmiany w watrobie - wszak rozklada wszystkie trucizny dostajace sie do naszego organizmu. Mozna jeszcze polemizowac czy moga pojawic sie wrzody w przewodzie pokarmowym czy nie ale to po prostu czas pokaZe.
Pozdrawiam i 3mam kciuki.

Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Gandalf
Konsultant

[*] wysłano w 30-12-2006 o godz. 14:19

Witam, raczej "hepar" będzie ok. Bo to piro było sodu..(powstaje Na2SO3..)
Ten wypadek ilustruje działanie" piro" - drażni blony śluzowe oczu,nosa, itp - post Mariusza to wyjaśnia; Jak się "zagoi' przewód pokarmowy - będzie ok,-mam nadzieję,(stąd ew alugastrin w domu czy ranigast, itp - ale dotyczy to dorosłych- jeżeli ktoś ma skłonność do nadkwasoty) ;Z niemowlętami sytuacja zupełnie inna..
Wątrobie szkodzą raczej metale ciężkie i ..etanol+siarczyny w nadmiernych ilościach (Słynne.."jabole"..:D:D), No, ale nikt przy zdrowych zmysłach tego nie pija..
PS:@DarekM:Sprawdziłem-słodzik - to E-952, czyli nie Aspartam, ..
Pozdrawiam:)

Strony:  1  2

Pokaż początek